با خبر صحبت های مدیرکل ادغام گردد، ، ، کاروانسرای سمنان باید به میراث فرهنگی واگذار گردد

به گزارش وبلاگ نانودوربین، نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی بر واگذاری کاروانسرای مرکز شهر سمنان به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان تاکید نمود.

با خبر صحبت های مدیرکل ادغام گردد، ، ، کاروانسرای سمنان باید به میراث فرهنگی واگذار گردد

به گزارش وبلاگ نانودوربین به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان سمنان، عباس گلرو روز شنبه 4 مرداد ماه 1399 در ملاقات با مدیرکل و معاونان اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان، گفت: کاروانسرای تاریخی واقع در مرکز شهر سمنان برای حفاظت و بازسازی و فراهم آوردن زمینه جذب توریستان باید به اداره کل میراث فرهنگی واگذار گردد.

او با تاکید بر اینکه نقش سایر دستگاه های اجرایی در حمایت از میراث فرهنگی و اجرای سند توسعه توریستی استان سمنان باید تعیین گردد، اضافه نمود: سایر دستگاه های اجرایی باید زیر نظر این اداره کل فعالیت های خود را در حوزه حمایت و توسعه میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی انجام دهند.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توریستی فقط متوقف در میراث تاریخی نیست، گفت: توریستان خارجی به خصوص توریستان چینی که پرتعدادترین توریستان جهان را تشکیل می دهند به جاذبه های طبیعی به خصوص کویر و سایر جاذبه های فرهنگی از جمله مردم شناسی، آشنایی با سایر فرهنگ ها و آداب و سنن توجه دارند.

نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقلیم استان سمنان برای توریستی خارجی بسیار قابل توجه است، اضافه نمود: باید به جاذبه های توریستی استان از جمله آب گرم، بیابانک و ...توجه ویژه گردد و استان سمنان می تواند با توجه ویژه به این ظرفیت ها به یکی از استان های برتر در زمینه جذب توریست تبدیل گردد.

گلرو با اشاره به اینکه شعار محوری تبلیغاتی او توریستی بوده، گفت: ظرفیت توسعه توریستی در استان مهیا است و به زودی کارگروه توریستی در دفتر نماینده تشکیل می گردد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر راه اندازی بازارچه سنتی فروش صنایع دستی در استان و ارایه محصولات صنایع دستی و سوغات و خوراکی های سنتی، بیان داشت: رونق توریستی زمینه ساز رونق مالی و افزایش شادابی و نشاط در مردم است.

مدیرکل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان سمنان نیز در این ملاقات گفت: پیش از انتقال زندان و زمانی که زندان مرکزی شهر سمنان از کاروانسرای شاه عباسی واقع در مرکز شهر سمنان به ساختمان جدید خود منتقل شد، این اداره کل برای بازسازی و احیای این اثر فاخر ملی اعلام آمادگی نموده است.

مهدی جمال با تاکید بر اینکه واگذاری این کاروانسرا زمینه احیا، حفاظت و بهره برداری عمومی این یادگار دوران صفویه را فراهم می نماید، اضافه نمود: با واگذاری به میراث فرهنگی، این کاروانسرا می تواند به یکی از جاذبه های اصلی این شهر مبدل گردد.

او گفت: کاروانسرای سمنان در سال 1362 اداره میراث فرهنگی استان سمنان بوده است و باید برای فراهم شدن توسعه توریستی استان به این اداره واگذار گردد.

کاروانسرای شاه عباسی مرکز شهر سمنان، به عنوان یکی از 999 کاروانسرای ساخته شده در دوران شاه عباس صفوی است که در شهر سمنان احداث شده است. این کاروانسرا در سال 1352 به ثبت ملی رسید و پس از سه دهه تغییر کاربری و تبدیل آن به زندان مرکزی شهر سمنان با کوشش ها و پیگیری و مستمر مسئولان و مردم از بند خارج و آزادسازی شد.

منبع: میراث آریا

به "با خبر صحبت های مدیرکل ادغام گردد، ، ، کاروانسرای سمنان باید به میراث فرهنگی واگذار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با خبر صحبت های مدیرکل ادغام گردد، ، ، کاروانسرای سمنان باید به میراث فرهنگی واگذار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید